logo

Wartość netto – Aktywa – Zobowiązania (długi)

Jak kalkulować wartość majątku ? Jak obliczyłeś finansową wartość netto twojego majątku? Z następnego rozdziału dowiesz się, że przyrost majątku finansowego możesz uzyskać trzema sposobami:

  • Po pierwsze, możesz dostać w podarunku lub odziedziczyć gotówkę albo nieruchomość. Niewielu ludzi może wzbogacić się tym sposobem. Jeżeli jednak ty jesteś lub będziesz jednym z nich – możesz uważać się za szczęciarza.

  • Po drugie, jeżeli posiadasz jakąś nieruchomość to może ona zwiększyć (w przypadku inflacji) lub zmniejszyć (w przypadku deflacji) swoją wartość. Stanowi to zmianę w rachunku oceny wartości kapitału własnego firmy. (Ilustracja 6-2)

  • Po trzecie, możesz także zamiast pieniędzy wykorzystać takie zasoby jak pomysł i praca fizyczna i zamienić je w gotówkę.

 

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał