logo

Ułatwienie wprowadzeniu dokumentacji

Stosowanie systemu pojedynczego zapisu jest najłatwiejszym sposobem sporządzania dokumentacji podatkowej w USA. Przy pomocy rejestru operacji na koncie bankowym i księgi kasowej możemy ewidencjonować wszystkie przychody i wydatki. Przy nieco większym wysiłku prowadzić można ewidencję księgową przy pomocy księgi-dziennika, w której w porządku chronologicznym odnotowuje się wszystkie transakcje w opaiciu o każdy wystawiony czek własny, przyjęty czek obcy, fakturę, rachunek, dowody kasowe i wyciąg z konta bankowego. Pojedynczy system księgowania musi dać gwarancję, że:

właściciel zapłaci tylko niezbędne podatki,

nie popełni się błędów w rachunkach z dłużnikami (należnościach), •nie będzie błędów w płatności za towary i usługi,

będzie aktualizowany stan środków pieniężnych,

będzie możliwe planowanie na przyszłość.

Chcemy podkreślić, że podwójny system opisany w następnym rozdziale dostarcza dodatkowych obliczeń rachunków i bilansów pozwalających na dokładne, ale z nieco większym wysiłkiem, prowadzenie dokumentacji.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał