logo

Twoja firma a prawo

Rozpoczynając nowe przedsięwzięcie na własne ryzyko należy wziąć pod uwagę wiele prawnych wymogów, które należy bardzo szybko poznać. Są to: zasady wynagrodzeń, składki ZUS, płacenie podatków, ubezpieczenie firmy.

Trzeba również uwzględnić inne aspekty prawne niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej jak np. uzyskanie pozwolenia na budową, dostosowanie swojej działalności do wymogów Państwowej Inspekcji Handlowej (PIH) oraz Państwowej Inspekcji Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych (PISiPAR), znajomość przepisów dotyczących eksportu i importu produktów rolniczych i spożywczych, w tym zwłaszcza niezbędne świadectwa zdrowia i pochodzenia zwierząt (Zakład Higieny Weterynaryjnej), świadectwa fitosanitarne (Wojewódzka Stacja Kwarantanny i Ochrony Roślin), świadectwa standaryzacyjne (Centralny Inspektorat StandaryzacjiCIS), świadectwa dopuszczające do obrotu towary importowane (Państwowa Inspekcja Sanitarnadawny Sanepid), zezwolenia indywidualne Ministra Rolnictwa na przywóz zwierząt i produktów rolniczych, posiadanie jednolitego dokumentu administracyjnego SAD przy eksporcie produktów, cla, opłaty wyrównawcze, podatek graniczny itp.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał