logo

Rodzaje Leasing-u

Inną formą odnawialnego kredytu są detaliczne rachunki kredytu otwartego, gdzie dokonywane są regularne płatności a kredyt jest dostępny do pewnej wielokrotności płatności.

Leasing – jest rodzajem kredytu rzeczowego polegającego na okresowym umożliwieniu korzystania za stosowną opłatą z określonego dobra materialnego, głównie inwestycyjnego, bez konieczności jego nabycia. Zasadniczo rozróżnia się dwa typy leasingu:

Leasing operacyjny (eksploatacyjny) – polega na czasowym udostępnieniu przez właściciela (lessor) maszyny lub urządzenia użytkownikowi (lessec) i zabrania go z powrotem po tym okresie.

Leasing finansowy (kapitałowy) – jest leasingiem, w którym po upływie umownego okresu użytkowania, wydzierżawiona maszyna czy urządzenie przechodzi na własność użytkownika.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał