logo

Rachunek kosztów jednostkowych.

Z zestawienia bilansu i rachunku wyników nie możemy się dowiedzieć o kosztach jednostkowych produktów. Jednak zarządzający firmą musi sprawdzić i poddać analizie takie kalkulacje. W przypadku firmy „Exeter Feed and Grain” Phil skorzystał z kalkulacji kosztów dotyczących m.in. sprzedaży metalowych paśników. Wielkość sprzedaży i ich wpływ na osiągane zyski pomogły w podjęciu przez niego decyzji o wprowadzeniu drewnianych paśników do handlu w swojej firmie. Te informacje wymagały innego rodzaju danych niż te podawane w sprawozdaniach okresowych i zestawieniach bilansowych. Uzyskanie takich informacji jest łatwiejsze przy użyciu podwójnego niż pojedynczego systemu księgowania. System pojedynczy wymagałby przejrzenia każdego wpisu do księgi w celu znalezienia tych, które szukamy. W podwójnym systemie informacje te gromadzone są na oddzielnych kontach.

Analiza przepływu gotówki Przegląd przepływu gotówki za pierwszy rok dostarczył Philowi informacji na temat uzyskania potrzebnej sumy pieniędzy na nową działalność. Styczeń okazał się miesiącem wspaniałej pozycji gotówkowej dla firmy, ponieważ wielu jej klientów przygotowując rozliczenie podatkowe uregulowało swoje zobowiązania.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał