logo

Pozwolenie na budowę-analiza

Cedric rozpoczął budowę nowego zakładu fryzjerskiego w małym miasteczku i dowiedział się, że potrzebuje pozwolenia na budową. Zgromadził niezbędne dokumenty, pojechał do miejscowego urzędu, zapłacił 5$ i wrócił kłaść fundamenty. Dzień albo dwa później przyjechał inspektor budowlany aby przyjrzeć się budowie. Dobra nowina – nie zakwestionował stóp fundamentowych pod budynek, ponieważ były właściwe. Zła nowina – nie pozwolił na położenie fundamentu pod garaż, ponieważ nie było go w projekcie. Na szczęście na tym etapie budowy można było wstrzymać wykopy i załatwić niezbędne formalności prawno- budowlane, dzięki czemu Cedric uniknął nieprzyjemności, kary względnie kosztów rozbiórki.

WNIOSKI

  • Konieczne jest poznanie miejscowych praw i zarządzeń dotyczących działalności inwestycyjnej przedsiębiorstw. (Prawo budowlane)

  • W takich dziedzinach, w których nie zna się tych praw, przydatne są porady prawne.

  • Przepisy i zarządzenia dotyczą większości przedsiębiorstw i firm oraz określają ich prawa i obowiązki w procesie inwestycyjnym.

  • Lepiej wcześniej uzyskać potrzebne informacje niż uczyć się na błędach.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał