logo

Popularyzacja

Jest to informacja o twojej firmie oraz o twoich produktach, która wzbudza społeczne zainteresowanie. Popularyzacja sprawia, że ludzie cię zauważają. Może to mieć zarówno negatywne, jak i pozytywne znaczenie. Dla dobra twojej firmy jesteś zainteresowany jedynie pozytywnym znaczeniem rozgłosu. Istnieje wiele sposobów promowania swojej firmy.

Otwarty dom. Zorganizuj uroczyste otwarcie firmy oraz rocznice otwarcia. Zaproś klientów, powitaj ich gorąco i spraw by czuli się swobodnie. Będzie to odpowiednia okazja do rozdania upominków reklamujących twoją firmę. Możesz zaproponować orzeźwiającego drinka czy zimne zakąski. Jeśli ludzie poznają ciebie i twoją firmę, to najprawdopodobniej wrócą do ciebie. Niektórzy z nich na pewno staną się twoimi stałymi klientami.

Wydarzenia publiczne. W celu popularyzacji swojej firmy możesz wykorzystać wszelkie wydarzenia o charakterze publicznym. W miejscach publicznych (np. na placach targowych) rozstaw tablice informacyjne i małe gablotki prezentujące twoje produkty. W celu reklamy warto też wykorzystać wszelkie święta.

Wydarzenia kulturalne. Staraj się być sponsorem sztuk teatralnych, festiwali, drużyn sportowych, meczów, festynów itp.

Organizacje charytatywne. Włącz się w działalność miejscowych organizacji charytatywnych. Wspieraj badania naukowe (np. rolnicze). Nie zapomnij też o emerytach i upośledzonych umysłowo. Następnie upewnij się, że twoja działalność znajduje uznanie w oczach społeczeństwa. Zrób to na przykład poprzez drukowanie broszurek mówiących o tym, że część kapitału przeznaczasz na działalność charytatywną lub też poprzez odpowiednie informowanie o tym środków masowego przekazu.

Opinia klientów. Najlepszą reklamą są zadowoleni klienci. Nie wahaj się zaproponować zadowolonemu klientowi, aby zarekomendował twoją firmę przyjaciołom i znajomym.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał