logo

Niepowodzenia w biznesie II

Zarządzanie – Ponad połowa niepowodzeń spowodowana jest niekompetencją bądź złym kierowaniem.

Niewystarczające środki pieniężne – W pierwszych dwu latach działalności wiele przedsięwzięć nie przynosi zysków. Bardzo niewielka grupa przedsięwzięć na małą skalę jest odpowiednio dofinansowywana do czasu, gdy staje się źródłem dochodów.

Cykl gospodarczy – Nie zawsze istnieje odpowiedni czas na wkroczenie na rynek z nowym lub innym produktem. Jako przykład może służyć firma Ford Edsel – specjalistyczny producent samochodów (wytworne sportowe samochody, wykonane z włókna szklanego, na podwoziu forda), która osiągała takie wielkie sukcesy, że postanowiła zaprojektować i opracować drugi, jeszcze bardziej wymyślny model. Jak to się często zdarza, firma nie doceniła kosztów oraz czasu potrzebnego na opracowanie nowego samochodu, co ostatecznie w głównym stopniu przyczyniło się do jej upadku.

Należności wątpliwe (dług nieściągalny) – Może być jedną z przeszkód w świecie biznesu.

Konkurencja – Odpowiednio finansowane, efektywne przedsiębiorstwa są w stanie produkować przy niższych kosztach i sprzedawać po niższych cenach. Od czasu do czasu, aby wyeliminować konkurencję, mogą sobie pozwolić na sprzedaż ze stratą zysków. Obecnie zarówno rynek amerykański jak i polski jest zagrożony przez obcą konkurencję, której koszty produkcji są bardzo niskie.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał