logo

Księgowanie operacji handlowych

Prowadzenie księgowości wymaga czasu i wysiłku, ale nie jest to czas stracony. Wiele osób ma do niej stosunek negatywny i uważa, że można by czas ten lepiej spożytkować na prowadzenie firmy. Jak się przekonać do księgowości dopóki nie zaczniemy prosperować na tyle dobrze, aby zatrudnić księgowego? Musimy wyrobić sobie pozytywny stosunek do tego, jakie korzyści wypływają z prowadzenia księgowości.

Przeczytaj poniższą analizę sytuacji o Jerrym i jego koledze. Co by zrobili bez prowadzenia księgowości, gdy potrzebne im były nowe obliczenia? Musieliby poświęcić bardzo dużo czasu, aby je sporządzić. Ewidencja księgowa oszczędza czas i pieniądze. Zapisy w księgach muszą być zawsze aktualne i prowadzone solidnie. Prowadzenie księgowości daje nam poczucie, że robimy coś konkretnego i opłacajacego się. Księgowość jest potrzebna po to, by:

*znać zasoby gotówkowe,

wiedzieć kto nam zalega z zapłatą *mieć pewność co do własnych długów,

*znać własną kondycję finansową *ułatwić sobie podejmowanie decyzji.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał