logo

Konkurencja- przykład

Joe kierował dobrze prosperującą stacją benzynową, którą przejął po śmierci ojca. W tym samym czasie Ed kupił konkurencyjną stację, która znajdowała się tuż za rogiem. Za namową swoich dostawców Ed sprzedawał benzynę po takich samych cenach co Joe, w wyniku czego prowadził swą działalność bez problemów.

Po upływie 6 miesięcy liczba klientów przyjeżdżających po benzynę na stację Joe bardzo spadła, a liczba kupujących u Eda nieustannie wzrastała. Pracownik lokalnej izby handlowej postanowił zbadać dla własnej satysfakcji zaistniałą sytuację. Przeprowadził analizę, która trwała kilka tygodni i doszedł do następujących wniosków:

  • Joe świadczył dobre usługi

  • Ed świadczył dobre usługi.

  • Joe zachowywał się agresywnie jeśli dochodziło do nieporozumień z powodu zapłaty, podczas gdy Ed, podobnie jak jego poprzednik, przyznawał rację idientom nawet ze stratą dla siebie. W rezultacie klienci zaprzestali dokonywania zakupów u Joe i przyjeżdżali do Eda.

Phii zakłada przedsiębiorstwo

Phil, po ukończeniu kursu szkoleniowego dla doradców w zakresie agrobiznesu, założył własne przedsiębiorstwo – wytwórnię pasz na bazie elewatora zbożowego należącego do firmy „Exeter Feed and Grain” Podczas gdy wspomniany elewator, obsługujący w dalszym ciągu firmą macierzystą, był zakładem już istniejącym, to mieszalnia i wytwórnia pasz zostały zbudowane od podstaw i stały się najważniejszą częścią nowej firmy.

Phil był dobrze przygotowany do pracy i śmiało mógł przekonywać klientów o dobrej jakości swoich pasz. Poza tym, gdy następował okres przestoju, Phil pozostawiał zakład pod opieką swoich pracowników i odwiedzał potencjalnych klientów, oferując im swoje mieszanki i receptury’ karmienia.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał