logo

IDENTYFIKACJA TWOICH ZASOBÓW

Kim jesteś? Jakie zasoby oraz umiejętności obecnie posiadasz? Jeśli chcesz wykorzystać to, co masz aby uzyskać to, o czym marzysz musisz określić swoją obecną sytuację. Możesz tego dokonać sporządzając opis swojej pozycji w kategoriach takich zasobów jak wiedza, pieniądze, praca (w znaczeniu możliwości wydatkowania pracy). Umiejętność myślenia, pieniądze i siła mięśni to zasoby będące w posiadaniu biznesmenów może poszczycić się większą chęcią do pracy niż środkami pieniężnymi.

Jaka jest twoja sytuacja finansowa? Większość ludzi określa swoją pozycję finansową sporządzając wykaz swojego majątku z oszacowaniem jego obecnej wartości rynkowej i włącza w to także swoje długi finansowe. Taki raport zwany jest bilansem. Firmy wykorzystują zestawienia bilansowe, a kredytodawcy wymagają ich jako raportu o finansowym stanie przedsiębiorstwa, które stara się o uzyskanie funduszy kapitałowych. Możesz nauczyć się sporządzać bilans wypełniając dla własnych potrzeb uproszczony formularz. (Poproś prowadzącego zajęcia o kopię, nie pisz w książce).

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał