logo

Dowody sprzedaży

Zapamiętaj, że przy sprzedaży towarów można używać następujące dowody:

Rachunek – jest dowodem sprzedaży rozliczanej gotówkowo. Winien zawierać adres firmy, adres kupującego, wyszczególnienie transakcji z podaniem nazwy towaru lub usługi, ceny jednostkowej, ilości i wartości oraz datę i podpis wystawcy.

Faktura – jest również dowodem sprzedaży lecz rozliczanej bezgotówkowo.

Paragon – jest dowodem wydania towaru klientowi ujmującym nazwę i wartość towaru oraz datę i adres sprzedawcy. Może on być podstawą wystawienia faktury lub rachunku. Ważność prowadzenia dokumentacji księgowej, czyli zapisywania wszystkiego, co kupuje się lub sprzedaje w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej, wzrasta wraz ze wzrostem obrotów i wysokości transakcji gotówkowych i bezgotówkowych. Brak wpisów księgowych z tego tytułu może przysporzyć firmie bardzo wielu kłopotów.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał